Į pradžią > Dienos aktualijos > Sausio 13 – tik dar viena data kalendoriuje

Sausio 13 – tik dar viena data kalendoriuje

2011.01.12

Keletą dienų kaip tyčia žiūrėjau LTV televiziją. Eteris aišku užkištas visokiais “Laisvės liepsnų keliais”, dokumentiniais filmais, jau 20 metų transliuojančiais tuos pačius tankus, tais pačiais veidais, 20 metų jau tauškančiais tą patį per tą patį. Tiesiog vemti norisi nuo LTV ir tikriausiai valdžios bandymų žmonėms įrodyti, kokia ta sausio 13 visiems svarbi. Nė velnio ji žmonėms nesvarbi. Tikriausiai visi Klausimėlio herojai net nežinotų, kas tą dieną įvyko. Atmetus kokius kelis tūkstančių žmonių, save vadinančių patriotais, ar sausio 13 stovėjusius prie televizijos bokšto, daugumai ši šventė tapo data kalendoriuje. Dar daugiau žmonių šios datos tikriausiai net nelaiko švente – sausio 13 tapo paniekos savo valstybe simboliu. Valstybe, kurią atkūrė ne už ją kovoję, o siauros interesų grupės…

Man sausio 13 tapo valstybes primesta švente. Gerai, kad dar nepadarė nedarbo diena ir neprivertė visų per LTV stebėti dokumentinius filmus apie tankus ar ant sienos sukabintus 14 portretų, perrištų juoda juostele. Švente valstybės, kuri man tapo tik mažas žalias lopinėlis žemėlapyje. Jeigu dabar reikėtų kovoti už savo valstybę ir už save, tikriausiai būčiau vienas iš tų, skrendančių perpildytame Ryanair lėktuve. Vienas iš tų, kurie išskridę niekada nebegrįš. Valstybę manyje sugriovė tie, kurių negaliu minėti, nes nevaikštau į rinkimus. O kelio atgal, manau, nebėra… Ir vakarais įsijungiu dokumentinį filmą apie vis kitą šalį. Kad tik pabėgčiau nuo slogios Lietuvos pilkumos, nuo pilkos masės žmonių galvose…

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. Mykolas
  2011.01.12 19:50 | #1

  na liūdna jei toks kalhoziškas mąstymas tamstai nėra svetimas. aš pats nesu patriotas, bet ši data (ne šventė) yra vieną tų, kurį dar turi šiokią tokią prasmę ne tik Lietuvai, bet ir tarptautinei visuomenei. nevykęs postas, imho.

  • 2011.01.12 20:06 | #2

   Tik pasakiau, ką galvoju. O ir šiaip šis blogas yra mano vieši užrašai…

 2. 2011.01.12 20:13 | #3

  Nemanau kad būtų daug džiūgaujančių jei nauji tankai po vilniu pasivažinėtų. (ir būtų ką per žinias rodyti).

  Sausio 13 ir dienas prieš/po stovėjo ne tūkstančiai o šimtai tūkstančių.

  Daugeliui beliko vienas dievas.. Mamona.

  My recent post Baras Sušių manija – gerai pavalgėm

 3. 1
  2011.01.12 20:31 | #4

  Pas ruskius irgi tokia pati nuomonė. Užuojauta tau

 4. 2011.01.12 20:57 | #5

  Aš net rusų kalbos nemoku. Bet matau, kad tu nesupratai, ką norėjau pasakyti nei šiuo įrašu, nei įrašu prieš metus. Siūlau daugiau čia nieko neskaityti. Gero vakaro.

  • 1
   2011.01.12 21:03 | #6

   Aš pas tave ir neskaitau. Tiesiog viename agregatoriuje pamačiau radikaliai pompastiškas mintis "tipo aš išsišoksiu" tai ir užėjau.

 1. Atsekčių dar nėra.
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.