Į pradžią > Dienos aktualijos > Šiaurės Korėja kitų akimis

Šiaurės Korėja kitų akimis

Šiaurės Korėjos mokyklos klasė

(Bryan Hughes nuotrauka)

Jau tikriausiai daugelis šiandien spaudoje skaitėte apie Šiaurės Korėjos išpuolį prieš savo kaimynę Pietų Korėją. Ataka įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Š.Korėja pareiškė, kad jos sodrinamas uranas gali būti panaudotas branduolinio ginklo gamybai. Todėl keliuose internete skaitytuose straipsniuose buvo išsakyta nuomonė, kad galbūt Š.Korėjos veiksmai gali reikšti karo prieš P.Korėją pradžią (Š.Korėja siekia atgauti salą, kurią apšaudė). Tačiau tikriausiai tai labiau reiškia tarptautinei bendruomenei skirtą parodomąjį veiksmą apie Š.Korėjos galią. Nelabai tikėtina, kad Š.Korėja, neturėdama jokių valstybių-partnerių, galėtų pradėti karą prieš P.Korėją, kurią palaiko JAV ir daugelis demokratinių valstybių.

Tačiau šio įrašo tikslas buvo ne panagrinėti išpuolio priežastis, o pasidalinti nuorodomis į kitų žmonių reportažus iš Šiaurės Korėjos. Man asmeniškai ši valstybė yra visiškai nepažįstama, todėl, manau, kad ir jums bus įdomu pasižvalgyti  po šią šalį. Jeigu reikėtų Šiaurės Korėją apibūdinti vienu sakiniu, tai šią valstybę apibūdinčiau taip: Š.Korėja – valstybė, kurioje negalima fotografuoti; valstybė, kurioje nutiesti lėktuvo nusileidimo pločio greitkeliai, bet juose nėra nė vienos mašinos; valstybė, kurioje vyksta didžiuliai kariniai paradai. Apie visa tai kitų reportažuose:

Pabaigai Andriaus Mamontovo komentaras apie šią valstybę:

[…] Valstybę, kurioje žmonės badauja, o valdžia gyvena prabangoje. Kur kitaip mąstantys su visa šeima ištremiami į koncentracijos stovyklas, o atvažiuojantiems neleidžiama turėti mobilaus telefono. Tai vieta, kur laikas sustojo prieš penkiasdešimt metų ir kur žmonės net nenutuokia, koks yra pasaulis už jų šalies ribų. […]

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.