Į pradžią > Reportažas > Stokholmas – Skandinavijos sostinė

Stokholmas – Skandinavijos sostinė

Stockholm. The capital of Sweden

Oficialus Stokholme besilankantiems svečiams skirtas puslapis skelbia, kad Stokholmas – Skandinavijos sostinė. Nors šiame mieste, Švedijos sostinėje, gegužės pradžioje praleidau tik savaitgalį, bet to pakako, kad Stokholmas įtrauktų į savo skandinavišką gyvenimo ritmą ir sutiktum su puslapio autorių skambia antrašte.

Švedija pasitinka gražiu vaizdu žvelgiant iš aukštai – daugybe mažų salų Baltijos jūroje. Lėktuvas iš Kauno po geros valandos leidžiasi Nyköping miestelyje. Tiesa dėl stipraus šoninio vėjo nusileidimas buvo sunkus. Lėktuvą gerokai pasiūbavo ir ne vieną toks nusileidimas privertė sunerimti.

Nyköping – vos 30 tūkst. gyventojų turintis Švedijos miestas, nuo Stokholmo nutolęs 100 km. Oro uostas dydžiu prilygsta Kauno oro uostui, bet sakyčiau gana nykus, mažai žmonių. Todėl skrisdamas atgal į Lietuvą ir turėdamas keletą valandų tarp skrydžių pradėjau dvejoti, ar verta aplankyti šį miestelį. Juolab, kad oras nebuvo pats geriausias – grįžus iš Barselonos karščio lynojo ir pūtė stiprus šaltas vėjas.

Vis dėlto nutariau keletą valandų pasivaikščioti šiame mieste. Tikrai rekomenduoju visiems skrendantiems su Ryanair’u į Stokholmą neaplenkti ir Nyköping. Gražus tvarkingas mielas švediškas miestukas.

Čia skverelis prie Nyköping teatro, kuris matomas vos išlipus iš autobuso nuo oro uosto:

Nyköping
Nyköping
Nyköping

Kaip jau minėjau, pats Stokholmas nuo Nyköping yra nutolęs maždaug 100 kilometrų, todėl bene vienintelis būdas ten patekti – pusantros valandos kelionė autobusu. Tiesa autobuso bilietų kainos skandinaviškos – į abi puses apie 100 litų. Kalbant apie kainas, tai Stokholme pirmą kartą naudojausi tokiu brangiu metro. Kai už vienkartinį bilietą sumoki virš 20 litų nuvažiuoti vos kelias stoteles, tai didelio noro juo naudotis nebekyla. Juolab, kad Stokholmas nėra toks didelis miestas, visi lankomi objektai yra šalia vienas kito, todėl nutariau visur vaikščioti pėsčiomis, nes jau ne vieną kartą įsitikinau, kad tai geriausias būdas susipažinti su miestu.

Stockholms Sjömanshem Stockholm

Kas gražiausia ir išskiria Stokholmą iš kitų Europos miestų, tai daugybė salelių (ant kurių ir įsikūrusi dalis miesto), sujungtų tiltais. Ypač įdomu krantinėmis pasivaikščioti vakarėjant ir stebėti besileidžiančią saulę.

Stockholm. Boats Stockholm. Evening view Stockholm. Norstedt Stockholm. Moon

Dar viena įdomi vieta Stokholme – Gamla Stan (senamiestis) su siauromis gatvelėmis ir aukštais namais.

Stockholm. Stortorget - The Great Square Stockholm. Gamla Stan Stockholm. Narrow street in Gamla Stan

Senamiestyje taip pat stovi Karališkieji rūmai. Prie jų savaitgaliais vyksta sargybos pasikeitimas ir paradas. Visai įdomu buvo pasižiūrėti besikeičiančią sargybą ir raitelių su orkestru paradą.

Stockholm. Royal palace guard Stockholm. Royal palace guard

Stokholmas patenkins tikriausiai įvairaus skonio turistų poreikius: nuo mėgstančių skaniai pavalgyti ar panaktinėti klubuose iki muziejų lankytojų. Muziejų šiame mieste labai daug ir tikriausiai nė savaitės neužtektų aplankyti įdomiausius. Kadangi aš Stokholme svečiavausi tik 2 dienas ir nebuvo laiko lankyti muziejų, tai buvau tik vienoje fotografijos galerijoje – Fotografiska. Tiesa, reikia pasakyti, kad muziejų lankymas ten yra brangus, todėl tiems, kurie planuoja juos lankyti, vertėtų įsigyti Stockholm Card, su kuria daugelio muziejų ir kitų vietų lankymas nemokamas.

Čia tikriausiai vienas žymiausių Stokholmo Nordic muziejus:

Stockholm. Nordic museum

O čia keliaujant link Fotografiska galerijos užmatytas toks kruizinis laivas įdomiu pavadinimu:

Stockholm. Birka Paradise boat

Stokholmas paliko labai gerą įspūdį, nes po praeitų metų vizito Helsinkyje jau buvau pradėjęs galvoti, kad Skandinavijos sostinės nevertos dėmesio. Taip pat 2 dienų ryškiai buvo per mažai, kad aplankytum viską, ką norėtum. Todėl būtinai dar kada nors grįšiu į šį miestą.

O čia dar keletas nuotraukų iš Stokholmo:

Stockholm. Centaur Statue, Observatorielunden Stockholm. Crystal in Sergels torg Stockholm Stockholm. Church near Royal palace Stockholm. Drottninggatan (Queen Street) Stockholm. Gamla Stan Stockholm. Gamla Stan Stockholm. Stockholm Stockholm. Gate to Drottninggatan Stockholm. Buses Stockholm. Reading

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
 1. 2012.06.19 15:11 | #1

  Stokholmas yra muziejų miestas, tad bent keletą jų aplankyti verta 🙂

  Kai buvau Stokholme, labai didelį įspūdį paliko Vasa muziejus – tai senovinis laivas, kuris nuskendo savo pirmos kelionės metu nuplaukęs vos kelis šimtus metrų ir po kelių šimtų metų buvo ištrauktas, atrestauruotas ir dabar eksponuoajmas visai šalia tavo paminėto Nordic muziejaus.

  Taip pat man labai didelį įspūdį paliko karo muziejus, kuriame sukurtos tikroviškos skirtingų laikų ekspozicijos karo tematika. Ekspozicijose yra tikro dydžio žmonių figūros, labai kruopščiai sukurtos detalės, net garsai pritaikyti prie aplinkos (pvz.: verdančios burbuliuojančios sriubos garsas, speigas ir pan.).

 2. 2012.06.19 15:35 | #2

  @Paulius
  Tikrai taip, Stokholmas muziejų miestas. Ir kad juos aplankyti reikia nemažai laiko turėti.

 3. 2012.07.11 19:15 | #3

  Jau toks nepaprastas miestas 🙂 Jau tradicija tapo kiekvienais metais bent kartą aplankyt jį 🙂

 1. 2012.08.02 17:53 | #1