Į pradžią > Reportažas > Tebūnie naktis 2010

Tebūnie naktis 2010

Šeštadienio vakarą-naktį lankėmės Tebūnie naktis renginiuose. Buvau pavargęs, nes dieną pervažiavau visą Lietuvą ir dar aplankiau keletą dvarų, tai įspūdžiai iš renginio ne patys geriausi (bet tikriausiai ne dėl to, kad renginys būtų buvęs neįdomus). Bet apie viską iš pradžių.

Viskas prasidėjo nuo to, kad gerą pusvalandį nepavyko rasti vietos automobilio priparkavimui. Iš namų išvykome prieš vienuoliktą vos tik pasibaigus pirmajam futbolo rungtinių kėliniui ir iš karto važiavome link „Operos“ tikėdamiesi ten rasti vietos automobiliui. Bet pasisukinėjus keletą minučių po stovėjimo aikštelę teko nusivilti – nė menkiausios galimybės kur nors pastatyti automobilį. Tada važiuojame į aikštelę prie „Centrinio pašto“. Ten situacija tokia pati – aikštelė prigrūsta automobilių. Greitai permetame akimis renginių programą ir nutariame vykti iki Užupio, vildamiesi ten tikrai atrasti vietos kur priparkuoti automobilį. Tačiau ir čia tenka nusivilti – visi kiemai, gatvės ir kitos galimos mašinų stovėjimo vietos prigrūstos. Važiuodamas į Tebūnie naktis renginius nė nesitikėjau, kad gali būti tiek automobilių. Besisukiojant po senamiestį nepastebimai prabėga pusvalandis. Ir pagaliau – viena vienintelė vieta aikštelėje prie Sporto rūmų! Akmuo į renginio organizatorių daržą – jie nepasirūpino, kad Tebūnie naktis renginių metu kursuotų viešasis transportas ir miesto centrą būtų galima pasiekti autobusais ir troleibusais. Todėl visiems teko keliauti savu transportu, kad vėliau galėtų grįžti namo. Manau, per tokius renginius būtina užtikrinti, kad kursuotų viešasis transportas.

Antras šiek tiek nuotaiką sugadinęs dalykas – minios žmonių (ne ką mažiau nei per kokią Kaziuko mugę). Todėl į kai kuriuos renginius nepavyko patekti. Vienas iš tokių – „Siaubo naktis“ Energetikos muziejuje. Prie šio muziejaus lauke buvo tokia didžiulė eilė, kad nė nelaukėme, kad patektume į vidų. Galima pasidžiaugti bent tuo, kad pasisekė su oru. Nors visą dieną lijo, bet vakare buvo nustoję.

Kalbant apie pačius renginius, tai čia, priešingai nei Gatvės muzikos dienoje, kurioje gali eiti per centrines miesto gatves neabejodamas, kad pamatysi kažkokio veiksmo, turi būti aiškiai suplanavęs į kokius renginius nori eiti. Mes to nebuvome padarę, todėl išėjo toks padrikas renginių lankymas – nueini į vieną renginį, nelabai supranti kas vyksta  (kaip buvo Sereikiškių parke – stovi scena, ant jos kažkas šoka ir tik po kelių minučių supranti, kad čia vyksta šokių pamokos), po kelių minučių keliauji į kitą, o galiausiai lieki nieko nepamatęs.

Kad ir kaip ten bebūtų, keletą renginių aplankėme. Nuotraukos iš ten, kur buvome:

Pasirodymai prie ledainės Sereikiškių parke:

„Šokantys kūnai“ – šokių pamokos Sereikiškių parke:

„Juoko skveras“ – šokiai Moniuškos skvere:

Kažkokių gatvės atlikėjų pasirodymas (atlikėjai ne vieną kartą matyti grojantys Pilies gatvėje):

VDA:

„Fluxus naktis“ – FOTOLAB fotografijos paroda, J.Meko filmai ir šokėjai:

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
 1. 2010.06.21 14:59 | #1

  Hm, pasirodo, ne tik mus atbaidė minia prie Energetikos ir technikos muziejaus 🙂

  Dėl naktinio transporto transporto pritariu, bet iš kitos pusės – žinau, kad ne taip jau paprasta jį ir paleisti. Jei jau nespėjo sureaguoti, kad VI 19 bus darbo diena, tai nelabai realu buvo ir su transportu apsisukti. Net ir vieną autobuso maršrutą paleisti realiai yra gerokai sudėtingiau, nei tiesiog paskambinti į autobusų parką ir pasakyt "nu tai ten tegul pavažinėja kas nuo Katedros aikštės iki kokių Fabų, OK?" 😉

  • 2010.06.21 16:26 | #2

   Sutinku. Bet visai neseniai buvo keletas naktinių maršrutų, kad beveik visą miestą su persėdimais galėjai apvažiuoti. O dabar lygtai net jų nebeliko.

 2. Mikrūškius
  2010.06.27 19:35 | #5

  buvo naktinės "mikrūškės", tebunienaktis.lt ir spaudoje buvo jų grafikai. O žmonių minia ir eilės yra kaip ir standartas įžymiojoje Kopenhagos naktyje…

 1. Atsekčių dar nėra.