Į pradžią > Savaitės tema > Tinklaraščio populiarinimas – patarimai, kaip padidinti lankytojų skaičių

Tinklaraščio populiarinimas – patarimai, kaip padidinti lankytojų skaičių

BloggingDaugeliui pradedančiųjų tinklaraštininkų tikriausiai iškyla klausimų kaip į rašomą tinklaraštį pritraukti kuo daugiau lankytojų. Nors šia tema informacijos internete yra gausu, maža to, apie tai parašyta ne viena knyga, tačiau pradedančiajam lengva pasiklysti tokios informacijos gausoje. Todėl šiame straipsnyje apžvelgsiu pagrindinius būdus, kaip į tinklaraštį pritraukti kuo daugiau lankytojų ir pateiksiu patarimų, leisiančių padidinti tinklaraščio populiarumą.

1 patarimas. Turinys

Jeigu skaitote šį įrašą, tai tikriausiai neseniai pradėjote rašyti tinklaraštį arba ketinate jį pradėti rašyti. Tačiau, ar paklausėte savęs apie ką rašysiu? Jeigu to nepadarėte prieš pradėdami rašyti, dar ne vėlu tai padaryti. Tai svarbiausias dalykas, nulemsiantis jūsų tinklaraščio populiarumą. Šiuo metu tinklaraščių yra tokia gausybė, todėl rašydami apie tai, ką valgėte šiandien pietums, kur su draugais savaitgalį buvote išvykę ar kokią knygą baigėte skaityti praeitą savaitę, nebūsite labai populiarūs. Na gerai, jūsų draugai, giminaičiai ar kaimynė iš penkto aukšto gal ir apsilankys kasdien paskaitinėti, kaip jums sekasi. Bet jūs norite būti populiaresni ir turėti daugiau lankytojų, tiesa?

Dienoraščio tipo tinklaraštis nebus gausiai lankomas, nebent jūs esate įžymybė, kiekvieną savaitę pasirodanti žurnalų viršeliuose. Tačiau jeigu esate vienas iš daugelio Jonų ar Biručių, jums reikės pasistengti sudominti savo skaitytoją, kad jis norėtų jūsų tinklaraštį aplankyti dar kartą. Todėl rašykite apie tą sritį, kurią geriausiai išmanote, pasidalinkite savo patirtimi. Skaitytojai greitai pastebės, kad tikrai išmanote tai, apie ką rašote, ir užsuks į jūsų tinklaraštį dar kartą. O jeigu nesate „specas“ kurioje nors srityje, bent jau prajuokinkite žmones. Tai dažnai labai efektyvu ir žmonės grįžta vėl ir vėl pasijuokti.

Atminkite, norėdami būtų populiarūs, didžiausią dėmesį turėsite skirti tinklaraščio turiniui.

2 patarimas. Reklama

Gerai, jau supratote, kad svarbiausia yra kokybiškas tinklaraščio turinys ir pradėjote rašyti įdomiai. Tačiau lankytojų dar nėra daug arba iš viso jų nėra. Taip ir turi būti. Nes apie jūsų tinklaraštį dar niekas nežino, nebent draugai, kuriems davėte savo tinklaraščio adresą. Tai kaip informuoti žmones apie jūsų tinklaraštį?

Jeigu naudojatės tokiomis sistemomis kaip Blogas.lt, tai dalis lankytojų jus suras per šias sistemas. Tačiau jų nebus daug. Todėl jums reikia reklamuoti savo tinklaraštį (skelbti jo adresą). Reklamuodami galite pasinaudoti žemiau pateiktais patarimais:

 • Keiskitės nuorodomis su savo draugais. Pamatysite, kad nemažai lankytojų ateis paspaudę nuorodą jūsų draugo svetainėje.
 • Reklama forumuose. Parašykite savo tinklaraščio adresą vietoje savo parašo.
 • Įdėkite tinklaraščio nuorodą į interneto svetainių duomenų bazes. Nesigilinant į SEO, puslapio reitingas, „Back links“ ir panašius dalykus, čia galioja labai paprasta taisyklė – kuo nuorodų daugiau, tuo jūsų tinklaraštis užims aukštesnes pozicijas paieškos svetainėse, tokiose kaip Google, tuo daugiau žmonių apsilankys jūsų tinklaraštyje, kai ieškos informacijos paieškos svetainėse. Trumpas sąrašas svetainių, kuriose galite patalpinti tinklaraščio nuorodą:
  • sko.lt
  • direktorija.lt
  • ooo.lt
  • nuorodos.sala.lt
  • surask.lt
  • zipas.lt
  • katalogas.uzeik.net
  • katalogas.info
  • saitai.lt
  • Search.lt
  • Tika.lt
  • Katalogas.net
  • Alexa.lt
  • svetaines.systemos.lt
  • BestWeb.lt
  • LTV.lt
  • on.lt
  • dmoz.org lietuvos direktorija
  • ypac.lt
  • nerandu.lt
  • naudinga.lt
  • (taip pat netingėkite ir paieškokite daugiau panašių svetainių)
 • Galite pasigaminti marškinėlius ar kepuraitę, ant kurios užrašytas jūsų tinklaraščio adresas – dalis gatvės praeivių sumanys aplankyti jūsų svetainę.
 • Paprašykite, kad draugas savo svetainėje parašytų apie jūsų tinklaraštį ir įdėtų nuorodą į jį.
 • Jeigu siekiate, kad tinklaraštį aplankytų kiek galima daugiau lankytojų, o ateityje ir galbūt uždirbti iš reklamos, į tinklaraštį jums reikės investuoti šiek tiek pinigų. Aišku, galima apsieiti ir be jų, tačiau pinigai labai palengvina tinklaraščio populiarinimą. Taigi, jeigu nusprendėte skirti pinigų tinklaraščio populiarinimui, kaip juos geriausiai panaudoti? Išskirčiau du pagrindinius būdus. Pirma, jums reikėtų pirkti straipsnius kituose tinklaraščiuose . Idealu, jeigu apie jus parašys populiarus tinklaraštis ir įdės jūsų nuorodą. Žinoma, tai dažniausiai jums kainuos. Antra, pirkite nuorodas kitose svetainėse. Čia vėl galioja ta pati taisyklė – kuo nuorodų daugiau, tuo jūsų tinklalapis bus lankomesnis.

3 patarimas. Tinklaraščio išvaizda

Dažną lankytoją patraukia ir padeda jį išlaikyti (jis grįžta ir kitą kartą) tinklaraščio išvaizda. Čia jums reikėtų suprasti vieną pagrindinę taisyklę – tinklaraščio išvaizda turi atitikti jūsų tinklaraščio turinį. Jeigu rašote apie pašto ženklų kolekcionavimą, tai natūralu, kad tokiame tinklarašytje galėtų būti pašto ženklų paveikslėliai ar jų jūsų pašto ženklų kolekcijos nuotraukos.

Tačiau neužmirškite išlaikyti estetiką ir neperkraukite puslapio dizaino paveikslėliais. Kai jūsų puslapį pradės lankyti daug žmonių, suvoksite, kad tai labai svarbu, nes puslapis užims mažiau vietos ir išnaudos mažiau interneto srauto.

Žinoma, egzistuoja ir išimčių, kai pagrindinis dėmesys skiriamas turiniui, o dizainas išlaikomas minimalistinis. Todėl gerai būtų, kad numatytumėte, kokio amžiaus, išsilavinimo ar lyties žmonės daugiausiai lankysis jūsų puslapyje. Jeigu tai jaunimas, tai, žinoma į tinklaraščio dizaino kūrimą ar dizaino pritaikymą turėsite įdėti daugiau pastangų. Ir atvirkščiai, jeigu pagrindiniai tinklaraščio lankytojai – vyresnio amžiaus žmonės, tai dizainas gali būtiminimalistinis, be paveikslėlių ir panašių dalykų.

4 patarimas. Bendraukite su lankytojais

Pirmas rodiklis, kad tinklaraštis tapo skaitomu, yra jūsų įrašuose paliekami lankytojų komentarai. Nepraleiskite šios puikios progos išlaikyti esamus lankytojus – bendraukite su jais. Atsakinėkite į jų klausimus komentaruose, padėkokite už išreikštą nuomonę. Žmonėms patinka, kai kas nors skaito jų komentarus, todėl jie būtinai sugrįš dar, kad naujame jūsų straipsnyje galėtų parašyti komentarą.

Taip pat savo tinklaraštyje galite įdėti apklausą kokiu nors svarbiu klausimu. Tai pagerina grįžtamąjį ryšį tarp jūsų ir lankytojų.

5 patarimas. Lankykitės kituose tinklaraščiuose

Lankykitės kitų rašomuose tinklaraščiuose ir nebūkite tik pasyvus skaitytojas. Komentuokite straipsnius, išreiškite savo nuomonę, bendraukite. Ir, žinoma, neužmirškite palikti nuorodos į savo tinklaraštį. Kadangi didelę tinklaraščių lankytojų dalį sudaro juos rašantys žmonės, tai neužilgo turėtumėte pastebėti, kad jūsų svetainės lankomumas padidėjo. Taip pat neužmirškite, kad labai svarbu yra komentaro, paliekamo kituose tinklaraščiuose, turinys. Parašykite tokį komentarą, kad kitus lankytojus jis sudomintų ir jie nuspręstų aplankyti jūsų svetainę.

Taip pat rašykite apie kitus tinklaraščius, nes sulauksite nemažai susidomėjusių skaitytojų iš kitų tinklaraščių. Žinoma, jūsų atsiliepimas apie kitą tinklaraštį turi būti teigiamas.

6 patarimas. Neužmirškite rašyti

Labai dažnai atsitinka, kad pradėjus rašyti tinklaraštį po kurio laiko įkvėpimas pamažu išblėsta, o skelbiamų įrašų skaičius pradeda mažėti. Nesitikėkite, jog rašydami tik kartą per savaitę, jūs sulauksite lankytojų kiekvieną dieną. Lankytojai, aplankę jūsų tinklaraštį, tikėsis naujienų. O jų ten nebus. Todėl pamatysite, kad lankytojų pradės mažėti. Todėl reikėtų paskelbti bent po vieną straipsnį per dieną. Jeigu neturite apie ką rašyti, prisiminkite, kad visada galite rasti įdomių vaizdelių YouTube, įdėti gražią nuotrauką ar pateikti lankytojams įdomią nuorodą.

7 patarimas. Nesustokite

Kai pastebėsite, kad lankytojų atsiranda vis daugiau, nesustokite. Tobulėkite. Neužmirškite aukščiau pateiktų patarimų. Domėkitės, kokiais dar būdais galima padidinti tinklaraščio populiarumą. Optimizuokite tinklaraštį paieškos sistemoms. Naudokite tinklaraščio įskiepius. Kai lankytojų bus pakankamai daug, galėsite pamąstyti ir apie reklamos pardavimą tinklaraštyje.

Kategorijos: Savaitės tema Žymos: ,
 1. 2009.07.25 22:15 | #1

  Dar patarimas: įsidėkite skaitliuką 🙂
  Tai ne savimeilės paglostymui, tai puikus būdas matyti, iš kur ir į kur ateina lankytojai.
  Gūgglio analitika, aišku, gerai, bet tarkim, hey.lt skaitliukas rodo paskutinius 50 lankytojų su tikslai nuoroda, iš kur atėjo. Kartais tai būn akolegos paminėjimas, kartais – tai paties parašytas komentaras, kartais – kokiam forume paminėta. Patogu 🙂

 2. 2009.07.26 11:38 | #2

  Pritariu, skaitliukai labai gerai dėl vienos paprastos priežasties – lyginant su Google Analytics jie leidžia stebėti lankytojų srautus realiu laiku (Google statistiką atnaujina tik kartą per parą).

 3. 2009.07.26 21:36 | #3

  Dar galima pridėt ir keletą daugiau darbo reikalaujančių patarimų: rašyk svečio įrašus, rašyk profesionaliai, įsigilink į problemą, stenkis pateikti informaciją į kitus šaltinius, susikurk autoritetą!
  Atiduodu idėjas už dyką, bet tokia jau mano komentatoriaus dalia. 😀

 4. Tadas
  2009.12.11 21:49 | #4

  Dar nepaminėtas neblogas nuorodų katalogas http://www.nuoroducentras.lt

 5. 2010.03.12 16:15 | #5

  Naudinga informacija.

 6. 2010.09.22 17:55 | #6

  Apsilankiau šiame įraše, kadangi man ką tik buvo patarta nelikti pasyviu stebėtoju, apie savo apsilankymą raportuoju.
  Čia buvo Septyni virtieniai
  My recent post Čatnis chutney- kriaušės

 7. 2012.06.02 18:50 | #8

  Labai naudinga informacija:) Ir paskaityt buvo įdomu, tamstos įrašą. Dėkui

 8. Meistras
  2012.11.06 14:22 | #9

  Informacija gera, galėtų būti jos daugiau.

 9. Vežėjas
  2012.11.06 14:25 | #10

  Naudinga informacija, įdomu, sužinojau to ko nežinau.

 1. 2009.07.26 19:13 | #1