Į pradžią > Reportažas > Toks artimas ir tuo pačiu tolimas miestas – Talinas

Toks artimas ir tuo pačiu tolimas miestas – Talinas

Tallinn old town view

Dar vasarą aplankiau Taliną, bet vis tingėjau aprašyti savo įspūdžius iš šio miesto. Estija man iki tol buvo visiškai nepažįstama šalis. Nors visi sako, kad estai – mūsų kaimynai, bet, manau, išskyrus bendrą istoriją, mūsų daugiau niekas bendro nesieja. Na galbūt bendra Baltijos jūra.

Talinas man pasirodė labiau „europietiškas“ miestas nei Vilnius. Tikriausiai dėl euro. Įvedus eurą kainos lyginant su Vilniumi taip pat priartėjo prie senosios Europos: autobuso ar tramvajaus bilietas kainuoja 1 eurą (perkant iš vairuotojo – 1,60 euro), maistas nuo 4 eurų (McDonalds) iki 10-15 eurų normalesniame restorane, alus kavinėse nuo 3 iki 5 eurų. Jau nekalbu apie taksi kainas, kurios prasideda nuo 1,5 euro už kilometrą centre. Bent jau centre visi užmatyti taksi automobiliai buvo nauji, vairuotojai tvarkingi, kalbantys angliškai. Prekybos centruose kainos panašios į lietuviškąsias. Apskritai Talinas man pasirodė kaip gana brangus miestas, kai kurios kainos labai panašios į kitų Vakarų Europos sostinių.

Galbūt taip yra dėl to, kad Estijos sostinė gali pasigirti gausiu turistų antplūdžiu vasarą. Su pavydu žiūrėjau į sausakimšas kavines, barus ir klubus vakare, pilną žmonių senamiestį, turistų grupes lydimas gidų. Su pavydu, nes Vilniuje nieko panašaus neišvysi.

Tallinn nightlife

Į Taliną skridau lėktuvu iš Londono. Skrendant iš Lietuvos, Ryanair‘o lėktuve absoliuti dauguma – emigrantų lietuvių. Tuo tarpu skrendant į Taliną viskas kiek kitaip. Buvo penktadienis ir didžioji dalis skrendančių buvo anglai. Vieni skrido švęsti bernvakario, kiti pigiai pagerti ar senyva anglų pora, pirmą kartą skridusi Ryanair‘u, šiaip pasižvalgyti po Taliną.

Kita nemaža Talino turistų dalis – lėbaujantys rusai. O kai jie prisilėbauja, galima nujausti kas darosi mieste.

Tallinn nightlife

Taip pat Talinas strategiškai patogioje vietoje – vos 2 valandos keltu nuo Helsinkio. Todėl nemažai ten atplaukia suomių, pagrinde dėl pigesnio alkoholio, kurį perka kelte įrengtuose prekybos centruose:

Kai atvykau dieną Talinas buvo tarsi išmiręs, ypač senamiestis. Pagrindinis gyvenimas verda pačiame centre, apie Rotušę. Kadangi oras buvo geras, tai tikriausiai estai kaitinosi saulėje prie jūros, kuri ranka pasiekiama. Užtat galėjau niekieno netrukdomas ramiai pasivaikščioti po jį ir viską apžiūrėti. Tompea pilis, Rotušė, uostas, Aleksandro Nevskio Soboras, Siaura gatvelė – Ilgoji kojinė, Olavo bažnyčia, Kalev saldaininė, Kadriorgu parkas, apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria raudonieji Talino senamiesčio stogai… Daug ką ten pamatyti. O ir pats senamiestis įdomus, tvarkingas, jokių elgetų ar išmaldos prašytojų. Iš tiesų paliko geresnį įspūdį nei Vilnius. Bet taip visada būna, kai lankaisi naujoje vietoje. Atgal į Lietuvą 9 valandas keliavau autobusu, o šalia sėdėjusi amerikiečių šeima, keliaujanti po Baltijos šalis, manau, viską labai gerai sudėliojo į savo vietas: „Talinas – gražiausias miestas iš trijų Baltijos sostinių. Paskui – Ryga, galiausiai – Vilnius. Nors Ryga ir Vilnius labai panašūs. Vilnius – žaliausias miestas“.

Tallinn. St. Alexander Nevsky Cathedral
Tallinn. Freedom Square & St. John's Church
Tallinn. Soprus

Čia ta apžvalgos aikštelė – nuo kurios visas Talino senamiestis kaip ant delno. Jam žavesio prideda tolumoje matoma jūra ir plaukiantys keltai:

Day 203. Tallinn Old Town panorama

Taline sutikti žmonės:
Tallinn old town
Tallinn, Woman
Tallinn
O šitas žmogelis labai supyko, kad fotografuoju jo meno šedevrus, kuriuos jis pardavinėjo gatvėje:
Tallinn

Gėlių pardavėjos liūdėjo, kad nėra pirkėjų ir niekaip nesuprato, kodėl niekas neįvertina jų puokščių meno:
Tallinn. Art is so gay

Na ir aišku Europoje labiausiai populiarėjančios religijos atstovai su savo šokiais ir dainomis:

Tallinn

Tiek trumpų įspūdžių iš Talino. Mielas miestas. Žavus senamiestis. Estiškai lėtas dieną ir pietietiškai linksmas vakarais. Švarus ir tvarkingas. Gyvas. Šalia jūra. Deja, turėjau tik vieną dieną jam apžiūrėti ir ne viską spėjau pamatyti. Kitą dieną jau kėliausi keltu į Helsinkį…

O čia visos nuotraukos vienoje vietoje – tiems, kas mėgsta žiūrėti per visą ekraną:

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.