Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > Vasarą apibendrinant

Vasarą apibendrinant

Day 224. Ms. Slow

Poilsis nėra tinginiavimas. Vasarą gulėti žolėje besiklausant vandens čiurlenimo ar stebėti plaukiančius debesis visai nėra laiko švaistymas. (John Lubbock)

Visada besibaigiant vasarai aplanko niūresnės nuotaikos. Nuo pat vaikystės nepatikdavo ta paskutinė vasaros diena, gėlių pirkimas ir pėdinimas į mokyklą kitą dieną. Visada trūkdavo paskutinės vasaros dienos.

Ši vasara iš dalies buvo laiko švaistymas, kai apie tai jau pamąstysiu rudenį, kita vertus poilsis, kelionės, pramogos. Bet visada man vasara tokia ir būdavo, kai tiesiog nesinorėdavo kažko prasmingo dirbti. Kai norėjosi ilsėtis, pabėgti nuo pilkos kasdienybės, nors niekada nebuvau pavargęs. Ši vasara buvo kaip tai sraigei viršuje – slinko lėtai, bet viską įdėmiai stebint aplinkui.

Pastaruoju metu mintis (nors ir padrikas) geriausiai sekasi dėstyti papunkčiui, tai taip pasielgsiu ir apibendrindamas šią vasarą.

 • 0 perskaitytų knygų. Mokyklos metais per vasarą mielai perskaitydavau visą literatūros sąrašą, įtraukdamas dar kelias įdomias knygas. Studijų metais skaitydavau knygas apie kompiuterius, programavimą ir panašius dalykus. Vienu metu labai buvo sudominusios verslo knygos (visokios „Žydrųjų vandenynų strategijos“, „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ ir pan.). Pastaruoju metu į rankas ar kompiuterio ekraną nebepaimu nė vienos knygos. Skaitymas prieš kelis metus užsibaigė su Parulskio „Miegas ir kitos moterys“. Skaitymas visiškai nebetraukia, nebesukelia emocijų.
 • 0 peržiūrėtų filmų. Sakydamas nulis, turiu galvoje, kad nebuvo tokių, kurie įsimintų (nors apskritai per vasarą peržiūrėjau labai mažai filmų). Jei gerai prisimenu, tai buvo paskutinė Karibų piratų dalis, gal dar kokie keli. O vasarą ir nėra labai didelis pasirinkimas gerų filmų. Kai kartais norisi prastumti laiką, žiūriu „Breaking Bad“ (ne toks geras kaip „Lost“ ar „Prison Break“, bet žiūrėti galima).
 • Nusipirkau dviratį. Po n metų pertraukos pagaliau vėl sėdau ant dviračio. Pirmi pasivažinėjimai buvo sunkūs, Narbuto ar Šeškinės kalnas atrodė neįveikiami. Vėliau juos įveikti tapo vienu juoku. Vasarą dviratis iš dalies pakeitė automobilį mieste, tik spynos nepirkau (ir nepirksiu dėl suprantamų priežasčių), dėl to vis dar nepilnavertė transporto priemonė. O nusipirkus dviratininko aprangą vienas malonumas važinėti, kai judesių nevaržo kiti drabužiai. Statistika iki šios dienos: 1 pradurta kamera, 750 kilometrų. Tikslas iki sezono pabaigos – 1000 km. Tiesa, hibridinį dviratį norėtųsi pakeisti į du atskirus – plentinį, greitam pasivažinėjimui, ir kalnų – pasivažinėjimams miško keliukais. Bet kol kas tenkinsiuosi tuo, ką turiu.
 • Kelionės. Kelionių sezonas prasidėjo jau pavasarį, kai aplankiau Romą ir Neapolį. Vėliau Anglija (Liverpulis, Londonas), Estija (Talinas), Suomija (Helsinkis), Latvija (Ryga). Šiek tiek keliavau ir Lietuvoje, aplankiau vieną kitą dvarą, keletą dienų pasikaitinau Baltijos jūros saulėje. Per ateinantį mėnesį reikėtų surašyti kelionių įspūdžius, kad vėliau nepasimirštų. Taip pat norėtųsi dviračiu pakeliauti po Lietuvą, bet tam reikėtų įsigyti dviračių laikiklį automobiliui. Šią idėją atidėsiu kitam sezonui.
 • Fotografija. Žinoma, neužmiršau fotografuoti. Tęsiu savo 365 nuotraukų projektą, kasdien naujausią nuotrauka matoma čia dešinėje. Tačiau pastebiu, kad fotografijoje grįžtu į tą pačią vietą, nuo kurios ir pradėjau – fotografuoju dažniausiai tai, kas aplinkui. Po 365 projekto norėtųsi padaryti pertrauką, pasisemti naujų idėjų.
 • Windows iškeičiau į Mac OS. Ne taip seniai nutariau įsigyti naują kompiuterį ir juo tapo Macbook Pro. Visada sakiau, kad niekada nepirksiu ir nesinaudosiu „Mac’ais“, bet nusipirkęs nesigailiu. Savo įspūdžius apie „Mac’ą“ taip pat būtinai aprašysiu.
 • Pradėjau nebepastebėti piktų arogantiškų viską išmanančių žmonių. Nebesukelia jie man jokių emocijų. Nei tie, kurie gatvėje vaikšto susiraukę, nei tie, kuriems gyvenime viskas blogai, nei tie, kurie prašo išmaldos, nei tie, kurie tave už nugaros apkalbinėja, nei tie, kurie nurodinėja kaip gyventi. Supratau, kad tokie žmonės ir dėmesio kreipimas į juos pačio gyvenimą daro negatyvų.
 • Daug daug kitų dalykų, kuriems galbūt ne vieta šiame bloge.

Beje, sveikinu visus interneto dienoraščių autorius, jų skaitytojus su Blogų diena.

Keyboard of mine

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
 1. 2011.09.10 21:24 | #1

  sveikinu su dviračiu – kitais metais dėsi visiems pro šoną 🙂

 1. Atsekčių dar nėra.