Į pradžią > Reportažas > Velomaratonas

Velomaratonas

Velomaratonas #1

Sekmadienį pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta dviratininkų šventė – Velomaratonas. Centrinėmis Vilniaus gatvėmis dviračių pedalus mynė beveik 3000 dalyvių. Visi dalyviai buvo suskirstyti į 3 grupes: vaikų, gausiausią mėgėjų (virš 2000 dviratininkų) ir profesionalų. Vaikams reikėjo įveikti 2,4 km trasą, mėgėjams – 24 km, o profesionalams – 80 km (moterims – 40 km). Vyrų grupėje beveik vienu metu finišavo latvis su lietuviu (trasoje užtruko 1 val. 53 min ir 8 sek.). Tačiau po diskusijų su teisėjais laimėtoju buvo paskelbtas latvis Janis Rezenis. Moterų profesionalų grupėje greičiausia buvo lietuvė Roberta Pilkauskaitė. Ji 40 km trasą įveikė per 1 val. 1 min. ir 58 sek.

Renginyje lankiausi kaip žiūrovas, bet kitais metais norėčiau sudalyvauti ir pats. Renginys patiko. Bet kitais metais organizatoriai tikriausiai turėtų labiau pasirūpinti trasos saugumu. Mačiau ne vieną žmogų, išbėgantį beveik prieš dviratininkus į trasą. Tikriausiai mano, kad lenktyniaudami dviratininkai turi juos apvažiuoti arba stabdyti.

Keletas kadrų iš Velomaratono:

Velomaratonas #7
Velomaratonas #2

Daugiau nuotraukų Facebook albume.

Taip pat „pagaminau“ šiokį tokį video iš renginio, bet Youtube kažkaip lėtai apdoroja jį:

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
 1. 2010.08.23 13:15 | #1

  Dalyvavau (kaip mėgėjas). Visai smagu. Labai patiko tai, kad dauguma mėgėjų buvo nusiteikę ne ramiam pasivažinėjimui, bet pralėkt su vėjeliu ir palenktyniaut. Didelis skirtumas nuo Kritinės masės.

  Startavau grupės viduryje, įtariu, kad maždaug ten ir finišavau. Labai nesiplėšiau, vidutinis greitis apie 28 km/h, bet kaip ne lenktynėms tai yra daug: važiavusieji pradžioje diktavo gerą tempą. Todėl nė kiek nenustebau, kai praėjus 20 min. po savo finišo dar mačiau labai daug finišuojančių lėtesnių dalyvių, kurie iš mėgėjų Velomaratono tikriausiai tikėjosi ramaus ir lėto pasivažinėjimo.

  Žodžiu, mėgėjų grupėje važiavo labai skirtingo lygio dviratininkai. Jeigu iki kitų metų Velomaratono nusipirksiu naują gerą dviratį, bandysiu lenktyniaut ir finišuot su pagrindine grupe.

  My recent post Futbolas vs krepšinis- Renkuosi futbolą

 2. Auskiniskardas
  2010.08.23 14:29 | #2

  Vilniaus velomaratonas nėra pirmoji tokia šventė Lietuvoje. 2010 birželio 6 d. sėkmingai įvyko Kauno dviračių maratonas, neabejotinai "suteikęs paspirtį" Vilniaus renginiui 🙂

  • Auskiniskardas
   2010.08.23 14:54 | #3

   oi, dar ankščiau – 2010 gegužės 16 d. 🙂

 3. Ernest V.
  2010.08.23 15:13 | #4

  Velomaratono šventė ir "lenktyniu dvasia labai patiko. Važiavau mėgėjų grupėje taip pat apie 28 km/h grečiu. Maršrutas buvo parinktas gerai, išskyrus kelio atkarpą/sankryžą prieš pat Mindaugo tiltą. Ją važiuojant atrodytų, kad padangos kaip mat suplyš, o ratlankiai išsikreivins. Mačiau ne vieną deja šioje vietoje pabaigusi maratoną … O kalbant apie sportininkus, nenorėdami prarasti išsikovotų pozicijų, jie šią sankryžą buvo privesti pralėkti nei kiek nestabdydami. Linkiu organizatoriaims ateity atkreipti daugiau dėmesio dviračiams "pavojingoms" kelio atkarpoms.

 4. 2010.08.28 18:49 | #5

  labai šaunus renginys ir trasa parinkta tikrai įdomiai, nes kaune ji buvo nuobodi. kiekvienas posūkis ir trinkelės suteikė savo žavesio šioms rungtynėms.
  My recent post kauno kritinė masė- dviračiais ir be galvų

 1. Atsekčių dar nėra.