Į pradžią > Dienos aktualijos > Vilniaus savivaldybė naikina paskutinę nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę

Vilniaus savivaldybė naikina paskutinę nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę

Sporto rūmų aikštelė

Atsimenate, neseniai rašiau apie Vilniaus savivaldybės ketinimus didinti automobilių stovėjimo mokesčius senamiestyje. Mokesčiai kai kuriose aikštelėse padidės iki 6 litų už valandą (nuo lapkričio 1 d. atsiras mėlynosios zonos), bet vis dėlto savivaldybė pabūgo mokestį už stovėjimą didinti iki 9 litų, kaip aš rašiau. To paties įrašo komentaruose žmogus pasidalino nuogirdomis, kad Vilniaus miesto savivaldybė taip pat ketina naikinti bene vienintelę nemokamą centinėje miesto dalyje ir kelis šimtus automobilių talpinančią aikštelę prie Sporto rūmų. Žmogus neklydo. Po mėnesio, t.y. spalio 24 d., aikštelė uždaryta. Nes pasirodo joje toje vietoje daugiau nei prieš pusę tūkstančio metų buvo … žydų kapinės. Aikštelėje bus nuimtas asfaltas, o vietoje jo atsiras žolė (visas savivaldybės pranešimas nuotraukoje viršuje).

Sporto rūmų automobilių stovėjimo aikštelė

Ilgus dešimtmečius aikštelė stovėjo ir niekam ji netrukdė. Žmonės galėjo nemokamai palikti savo mašinas prie Sporto rūmų ir iki senamiesčio nueiti pėsčiomis, o ne grūstis su automobiliais į jį. Prieš keletą metų pastačius daugiabučius prie Sporto rūmų prasidėjo visas žydų sujudimas dėl galimai ten esančių jų kapinių. Lankėsi visokie žydų dvasininkai su virbulėmis ir įrodinėjo, kad pastatytus namus reikia griauti, nes jie stovi ant kapinių. Pastatų, žinoma, niekas nė neketino nugriauti – visgi į juos investuoti dideli verslininkų pinigai. Su verslininkų milijonais nepasiginčysi labai. O štai savivaldybę paveikti lengviau – kitą pavasarį vietoje aikštelės turėtų atsirasti veja. Įtariu, kad politikoje arba versle yra kažkoks labai įtakingas žydų tautybės žmogus, kuris lengvai gali Vilniaus savivaldybės politikus “paveikti”, kad būtų priimti vienoki ar kitokie palankūs sprendimai. Juk atitinkami sprendimai nėra taikomi nė vienos kitos tautybės bendruomenėms. O panašių kapinių (nebūtinai žydų) visame Vilniuje galima rasti ištisais kvartalais – Žalgirio stadionas, dalis Šeškinės, prekybos centras “Ozas”, stovintis ant Napoleono karių kapinių, ir daug kitų vietų. Tai gal visus šiuos objektus irgi reikia griauti?

Sporto rūmai

Spalio 24 d. Vilniaus savivaldybė ir ją paliekantis meras Vytas Navickas savo kalendoriuose gali pažymėti kaip juodą dieną, kurią Vilniaus centrinė dalis palikta be vienintelės daug automobilių galinčios sutalpinti nemokamos stovėjimo aikštelės. Be aikštelės, kurioje savo automobilius galėdavo palikti miestiečiai atvykę pasivaikščioti po senamiestį ar atvažiavę į miesto renginius. Aikštelę, kurioje savo autobusus galėjo palikti į Vilnių atvykę svečiai iš kitų miestų. Aikštelę, kuriai remontuoti kažkada buvo skirtas ne vienas milijonas litų. Liūdna, kad Vilniaus savivaldybei svarbesni yra tautinių mažumų, o ne miestiečių interesai.

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. 2010.10.27 23:00 | #1

  kur bespjautum, visur žydai su savo kapais…
  My recent post kiek mes esame visuomeniki po velni

 2. 2010.10.28 11:15 | #2

  pastaba dėl, cituoju "toje vietoje daugiau nei prieš pusę tūkstančio metų buvo … žydų kapinės". Jos buvo įkurtos prieš maždaug 500 metų, tai reiktų sakyti toje vietoje apie pusę tūkstančio metų buvo kapinės. 😉
  Kita citata iš interneto "Istoriniuose dokumentuose nurodoma, kad kapinės įkurtos dar 1487 m., pirmasis jas minintis išlikęs dokumentas datuojamas 1592 m. Tai buvo pirmosios žydų kapinės Vilniuje, kurios XIX a. pradžioje jau buvo užpildytos, todėl 1831 m. uždarytos."

  My recent post Korupcijos Lietuvoje maja

 3. 2010.10.30 10:33 | #3

  Su tokiu požiūriu, jog ten buvo kapinės mes turėtume nugriauti visą Vilniaus senamiestį, nes šis miestas yra pastatytas ant kapų trijų konfesijų žmonių. Būta rusų, vokiečių ir man atrodo žydų miestų. Tai gal tada viską griaunam ir užsodinam veja.
  Šis sprendimas tikrai nėra suvokiamas protu – aš čia įžvelgiu vieno koncerno norą kai kuriuos objektus visiškai sugriauti.
  My recent post Didysis verslininkas

 4. vairuotojas
  2010.11.02 11:34 | #4

  tai taip Vilniaus valdžia rūpinasi vilniečiais ir miesto svečiais

 5. 2010.11.04 11:57 | #5

  Pagal vietinę tradiciją šalia maldos namų turi būti kapinės. Kiek Vilniuje bažnyčių? O kiek neišlikusių bažnyčių, cerkvių (tikrai apie dešimtį suskaičiuočiau) ir sinagogų (ne visų tų 104 kur mini Vikipedija, kur prie kiekvieno turtingesnio namo statydavo, o tik tas kelias, gal dešimtį, kurios iš tikrųjų vadinamos sinagogomis)? Vilniuje kur nespajausi, ten kažkieno kapai.
  Tik manau, kad nuo XIX a. pab. kai caro valdžia šoje vietoje pradėjo kapinių naikinimą, nelabai daug čia bendro su kapinėm liko… Kažyn, ar bent kaulų rastum…
  Neturiu nieko prieš tos pievelės rengimą. Gal geriau negu aikštelė, bet gal reikėjo kompromisą surasti, prieš naikinant? Nes centre išties parkuotis nemokamai nėr kur.
  My recent post “Vilniaus žinios” apie Vilniaus universiteto biblioteką

 6. hmm
  2010.11.08 0:38 | #6

  Rupinimasis miestieciais tesiasi toliau – minetoji aikstele prie KT Lietuva panasu irgi naikinama, reikia gi priversti parkomatus "dirbti". Vienintele viltis – nauja miesto valdzia, reiktu kazkaip pries rinkimus issiakskinti kandidatu nuomones tais klausimais, ar visi tokie d*bilai ar yra ir normaliu zmoniu…

  • 2010.11.08 9:17 | #7

   Prie Lietuvos kino teatro jau senokai stovi parkomatai. Mėgdavau ten dažnai palikti savo automobilį, kad nereikėtų grūstis į senamiestį, bet kažkurią dieną atvažiavęs matau, kad ir ten jau reikia mokėti už stovėjimą. Praktiškai nebematau centrinėje Vilniaus dalyje (neįvažiuojant į senamiestį) kur būtų galima įrengti nemokamas aikšteles, nes panašu, kad visos tapo mokamomis.

   • hmm
    2010.11.08 20:47 | #8

    Turbūt ne apie tą pačią aikštelę kalbam, aš turėjau omenyje tą kur kitoj Pylimo g puseį, jau senamiestyje – tokia baisoka duobėm išmalta. Vakar ji jau buvo aplyginta, ir zinoma apstatyta improvizuota tvora – nestatyčiau už tą galimybę, kad ji ir liks nemokama. Geriau jau baisi, bet nemokama.

 7. alex
  2010.11.15 19:29 | #9

  Kapinems pazymeti uztektu 2x2m aiksteles su akmeniu ar zydu zenklu, uz tokia sprendima reikia lauk varyti valdininkus
  Gal padarom protesto akcija?

 8. vitas
  2010.11.20 15:00 | #10

  Nemokamų parkavimo aikštelių naikinimo akciją musų Vilniaus valdžia pradėjo pavasarį, apmokestino aikštelę prie Barbakano (dabar ten tusčia ir vėjas pusto smėlį), paskui Upės g. (irgi tuščia, visi parkuoja arčiau Pedagonio), prie kinoteatro Lietuva…Likusią paskutinę parkavimo vietą – prie sporto rūmų nepavyko apmokestinti, tai tiesiog užpylė žemėm…Vienu žodžiu daro, kad tik būtų kuo nepatogiau miesto gyventojams bei svečiams…Gal ir mes galėtume padaryti kokią akciją, pvz sukasti tas žemes iš aikštelės prie sporto rūmų ir atvežus išpilti prie savivaldybės???

  • 2010.11.20 15:45 | #11

   Akcijos gerai. Tik blogai tai, kad jos nesulaukia jokio susidomėjimo iš politikų, išskyrus pačius dalyvius ir spaudą. O ir savivaldybė visokiais būdais stengiasi neleisti surengti tokias akcijas neišduodama leidimų. Aš pats neapsiimčiau tokios akcijos organizavimo reikalais, bet jeigu kas organizuotų – prisijungčiau.

 9. 2011.04.22 14:14 | #12

  man atrodo kavaila, kad kur kažkada galėjo būti kapinės, daro pievą, galima jei rastų žydų kapus perlaidoti ir viskas. Kiek atsimenu nerado, net ką perlaidoti, tai kokio velnio daro pievą?

 10. 2011.05.02 21:51 | #13

  Durnumo pievelė.

 1. 2011.04.22 9:25 | #1
 2. 2011.05.02 11:39 | #2