Į pradžią > Dienos aktualijos > Vyriausybė pristatė naują daugiabučių renovacijos planą

Vyriausybė pristatė naują daugiabučių renovacijos planą

Seni daugiabučiai Vilniuje

Seni daugiabučiai Vilniuje laukia renovavimo

Vyriausybė, prieš išeidama atostogų, Seimui pristatė naują daugiabučių renovacijos planą. Pagal seną planą vyriausybė būstų savininkams žadėjo kompensuoti 50 % išlaidų už  būsto renovavimo darbus. Pagal naują planą, kompensuojama bus tik 15 % išlaidų, suteikiant lengvatinį kreditą su 3 % metinių palūkanų.

Balsas.lt: „Šiandien stovi 188 pastoliai prie namų ir nevyksta nė vienas darbas. Žmonės moka didžiulius pinigus už pastolių nuomą, bet neturi pinigų, nes bankai neskolina“, – teigė Būsto valdymo ir priežūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.“

Panašu, kad iš anksčiau pristatyto ir daug žadančio ekonomikos gaivinimo plano, kai buvo ketinama padėti staytbų sektoriui, skatinant būsto renovavimą, lieka tik muilo burbulas. Nepanašu, kad esant tokiam Vyriausybės siūlymui, kai būsto savininkams būtų kompensuojama tik 15 % renovavimo išlaidų, atsirastų daug avantiūristų, norinčių renovuoti būstus. Be to, kol kas neaišku ir kurie bankai teiktų tokius lengvatinius kreditus.

Maža to, keisti atrodo ir aplinkos ministro Gedimino Kazlausko žodžiai.

Gediminas Kazlauskas, Aplinkos ministras: „[…] Bus sudarytos galimybės žmonėms pabandyti: nebūtinai imti visą šiltinimo paketą. Nebūtinai renovuoti visą namą, galima tai daryti dalimis […]“.

Negi ministras siūlo dar labiau darkyti blokinius rajonus ir namus kosmetiškai renovuoti tik dalinai, tarkime iš tos pusės, kur žiemą pučia šalčiausi vėjai, o kitą pusę palikti neremontuotą? Galime prisiminti kažkada vaikinuko, keliaujančio po Europą ir apsilnakiusio Lietuvoje, ištartus žodžius apie tuos so Eastern European mūsų blokinius rajonus.

Seni daugiabučiai Vilniuje 2

Senos statybos daugiabučiai laukia renovacijos

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos: ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. 2009.07.28 20:09 | #1