Į pradžią > Technologijos > Windows 7 apžvalga

Windows 7 apžvalga

Savaitgalį, kai antivirusinė programa, baigusi virusų paiešką kompiuteryje, „susipyko“ su mano turėta Windows Vista Ultimate, nutariau, kad būtų tinkamas laikas išbandyti naująją Windows 7 operacinę sistemą. Šiame įraše daugiausiai dėmesio skirsiu vartotojų sąsajų ir naujų programų apžvalgai. Techninių problemų kol kas nepastebėjau, bet, manau, iki pirmojo Service Pack atnaujinimų paketo jos turėtų išaiškėti. Reikia paminėti, kad aš diegiau Windows 7 Ultimate  64 bitų operacinę sistemą, todėl kai kurių programų ar funkcionalumo, paminėto šiame įraše, gali nebūti kitose Windows 7 versijose. Bet apie viską iš pradžių.

1. Windows 7 diegimas

Windows 7 diegimas

Jeigu esate diegę Windows Vista operacinę sistemą, tai Windows 7 diegimas niekuo nesiskiria. Tiesiog įdedate operacinės sistemos diegimo diską ar kitą laikmeną (aš diegiau iš USB rakto) ir palaukiate kol bus nukopijuoti diegimui pradėti reikalingi failai. Atsiradusiame lange pasirenkate kompiuterio diską, kuriame norite įdiegti operacinę sistemą, jeigu reikia, galite jį naujai suformatuoti. Prieš pradedant diegimą taip pat reikės pasirinkti operacinės sistemos kalbą bei regioninius nustatymus. Įvedus šiuos parametrus į kompiuterio diską bus kopijuojami Windows 7 OS failai ir pradėtas diegimas. Diegimo metu kompiuteris kelis kartus persikraus.

Diegiant Windows 7 pastebėjau, kad jis yra trumpesnis nei Windows 7 Ultimate. Tačiau tam galėjo turėti įtakos tai, kad Windows 7 diegiau iš USB rakto, o Windows Vista diegdavau iš DVD disko.

Pasibaigus diegimui, kaip įprasta Windows operacinėse sistemose, bus paprašyta įvesti aktyvacijos numerį, kompiuterio administratoriaus vardą ir slaptažodį. Kaip ir Vista operacinėje sistemoje, Windows 7 aktyvacijos numerį per 30 dienų turėsite aktyvuoti internetu arba telefonu.

Windows 7 turi naują savybę – diegimo metu yra surandama ir įdiegiama daugelis kompiuterio tvarkyklių. Tačiau aš turėjau atskirai įdiegti vaizdo plokštės tvarkykles, nes jų Windows 7 automatiškai neaptiko. Beje, vaizdo plokštei tiko Windows Vista operacinės sistemos tvarkyklės, kurias vėliau operacinė sistema atnaujino internetu. O štai nešiojamame kompiuteryje įmontuotai TV plokštei Vista tvarkyklės netiko.

2. Nauja užduočių juosta

Paleidus naujai įdiegtą operacinę sistemą pirmas dalykas, krentantis į akis, – nauja užduočių juosta:

Įrankių juosta

Įrankių juosta

Reikėjo, kad praeitų daugiau nei 10 metų nuo Windows 95 laikų, kol Microsoft iš esmės pertvarkė užduočių juostą ir praitaikė ją vartotojų poreikiams. Dabar užduočių juostoje rodomos tik mažos programų piktogramos, tos pačios programos langai yra grupuojami kaip viena piktograma (žiūrėti pirmą paveikslėlį), piktogramas galima lengvai pergrupuoti.

3. Aero

Windows 7 turi naują Aero darbalaukį ir langus. Aero sujungia atnaujintą grafiką ir naujus darbalaukio elementų bei langų tvarkymo būdus. Šioje Windows versijoje galima lengvai pakeisti langų padėti, jų dydį.

Windows 7 Aero

Be to, Windows 7 suteikia galimybę nesumažinant visų atidarytų langų peržiūrėti darbalaukį:

Windows 7 darbastalis

4. Atnaujintas Windows Explorer

Taip pat į akis krenta šiek tiek atnaujintas Windows Vista operacinės sistemos failų naršyklė Explorer. Pagrindinė jos savybė – dešinėje esančioje juostoje galima peržiūrėti failo turinį (pavyzdžiui, galima peržiūrėti filmą arba dokumento tekstą).

Windows 7 Explorer

5. Namų grupė

Naudojant namų grupę tinkle galima lengvai dalintis failais ar spausdintuvais. Sujungus kelis kompiuterius į bendrą tinklą, Windows 7 automatiškai pradės dalintis pažymėtomis bylomis ar spausdintuvais. Be to, namų grupė yra apsaugota slaptažodžiu, todėl nežinantys jo negalės prisijungti prie šios grupės.

Windows 7 namų grupė

6. Ready Boost

Nauja Windows savybė, kai kompiuteryje pritrūksta atminties – galima tiesiog prijungti USB raktą arba atminties kortelę, kuri bus panaudota kaip išorinė laimena duomenų įrašymui. Windows 7 vienu metu į 8 išorines laikmenas gali perkelti iki 256 GB duomenų.

7. User Account control

Windows 7 operacinėje sistemoje atnaujintas vartotojų abonentų kontrolės (User Account control) įrankis. Šis įrankis padeda apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužėlių ir kenksmingos progrminės įrangos. Kiekvieną kartą, kai kokia nors programa nori atlikti didelių pakeitimų kompiuteryje, vartotojo yra prašoma leidimo, kad ta programa galėtų atlikti pakeitimus.

8. Monitoriaus kalibravimas

Nuo šiol nebereikės diegti monitoriaus kalibravimo įrankių – jį minimaliai bus galima sukalibruoti Windows 7 Display Calibration įrankiu:

Windows 7 monitoriaus kalibravimas

Labai naudingas įrankis, anksčiau vis stebėdavausi kaip senesnės Windows versijos gali jo neturėti.

9. BitLocker

Windows 7 Ultimate versijoje atnaujinta BitLocker programa, leidžianti šifruoti visą diską. Todėl dabar svarbiausius duomenis galima saugoti kompiuteryje, nesijaudinant, kad juos peržiūrės kiti.

Windows 7 BitLocker

10. Tėvų kontrolė

Windows 7 kompiuterio administratoriui (tėvams) leidžia įvesti kompiuterio naudojimosi ir apsaugos internete nustatymus. Šie nustatymai leidžia ribotį vaikų praleižiamą prie kompiuterio laiką ir kontroliuoti programas bei žaidimus, kuriais jie gali naudotis.

Tiek pagrindinių Windows 7 operacinės sistemos atnaujinimų šiam kartui. Jų, žinoma, yra daugiau, bet vienu įrašu jų nesugebėsiu aprėbti. Daugiau apie visus atnaujinimus galima perskaityti Microsoft Lietuva puslapyje. Baigdamas galiu pasakyti, kad Microsoft pasistengė ir pagaliau sukūrė operacinę sistemą, kurios seniai laukiau – operacinę sistemą, kuri tiesiog veikia. Naudojantis Windows 7 į akis iš karto krenta, kad ši operacinė sistema naudoja mažiau kompiuterio resursų nei Vista, šiek tiek greičiau pasileidžia. Be to, kas svarbiausia man, buvo sukurtos labai patogios ir darbą paspartinančios vartotojo sąsajos.

[ad#468x60_GoogleAdsense]

Kategorijos: Technologijos Žymos:
 1. 2009.11.04 12:33 | #1

  Na, aš po tiek metų rezistencijos windowsais paprasčiausiai jau nebetikiu..

 2. Leon
  2010.07.13 20:09 | #2

  Pats dar negaliu patiketi, bet perejau nuo Linux Ubuntu prie Windows. Pagaliau tikrai patogus ir stabiliai veikiantys "langai". Grozio, beje, irgi netruksta.

  • 2010.07.13 20:15 | #3

   Na, aš po 8 mėnesių naudojimo Windows 7, esu patenkintas, bet vis dėlto kartais tenka pasinaudoti Win XP, tai kažkodėl jie labiau žavi…

 3. deividutis
  2010.12.28 2:58 | #4

  Kaip aktyvuoti Windows 7?
  Yra programele Chew-WGA, lengva naudoti (pora paspaudimu ir vsio),
  veikianti ant visu versiju (Ultimate, Professional, Home Premium…)
  Parsisiusti cia: http://fileups.net/19Q9L
  Daugiau info: http://www.youtube.com/watch?v=m24LKZnd8mA

  Dar gera programa yra Windows Loader
  Parsisiusti cia: http://fileups.net/1Ho3o
  Daugiau info: http://www.youtube.com/watch?v=WGqJhxfVdXg

 1. Atsekčių dar nėra.