Į pradžią > Skaitiniai, Technologijos > WordPress perkėlimas į naują domeną

WordPress perkėlimas į naują domeną

Naujas mano blogo adresas – http://blog.liutkus.eu. Taip pat pasikeitė RSS prenumeratos adresai: įrašai – http://feeds.feedburner.com/Liutkuseu (anksčiau buvo – http://www.liutkus.eu/feed), komentarai – http://feeds.feedburner.com/LiutkuseuKomentarai (anksčiau buvo http://www.liutkus.eu/comments/feed). Kurį laiką blogas vis dar bus pasiekiamas senais adresais. Vėliau senieji adresai gali būti nepasiekiami. Jeigu ir toliau norite skaityti ką čia rašau, siūlau atnaujinti RSS adresus (RSS skaityklėje spausti “Unsubscribe” ir iš naujo įvesti FeedBurner adresus). Jeigu prenumeruojate tik kuriuos nors vienos kategorijos RSS srautą, jo adresą taip pat reikėtų pakeisti (pvz., http://www.liutkus.eu/category/fotografija/feed į http://blog.liutkus.eu/category/fotografija/feed).

Prieš keletą dienų perkėliau savo blogą nauju adresu (į subdomeną), tai norėjau aprašyti, kaip reikėtų teisingai perkelti WordPress blogą (ar bet kurią kitą svetainę) į naują domeną (nauju adresu) – gal pravers ieškantiems tokios informacijos.

Perkeliant duomenis iš vieno domeno į kitą (arba tame pačiame domene į kitą katalogą) labai svarbu, kad tiek vartotojai, tiek paieškos sistemos senaisiais adresais būtų teisingai nukreipiamos į naujus. Nemažiau svarbu tai, kad paieškos sistemose anksčiau suindeksuoti puslapiai išlaikytų savo reitingus (t.y., jeigu kuris nors įrašas pagal tam tikrus paieškos žodžius užėmė pirmas pozicijas tarp paieškos rezultatų, tokias pačias užimtų ir po svetainės adreso pakeitimo). Taip pat reikia paminėti tai, kad kuo svetainė sudėtingesnė (pvz., naudojami dinaminiai URL adresai), kuo daugiau nuorodų ir kuo didesnės duomenų bazės, tuo sunkiau atlikti domeno perkėlimą. Be to, nors Google teigia, kad teisingai perkėlus adresą, puslapių reitingai paieškos rezultatuose išlaikys tas pačias pozicijas, vis dėlto domeno perkėlimą reikėtų daryti labai atsargiai ir tik tuo atveju, jeigu žinote, kad to tikrai reikia.

Instrukcijos kaip teisingai reikėtų atlikti adresų perkėlimą, kad visi būtų laimingi (kalbama apie WordPress, bet tinka praktiškai bet kuriam internetiniam puslapiui; taip pat kalbama apie Google paieškos sistemą – nežinau, ar žemiau aprašyti būdai tinka kitoms paieškos sistemoms):

1. Visus duomenis iš senojo domeno perkeliame į naują (duomenų bazės ir failai). Kadangi aš nusprendžiau dar pakeisti WordPress į naujesnę versiją, naujo subdomeno kataloge dariau naują WordPress diegimą, o senus įrašus, komentarus ir nustatymus importavau pasirinkęs WordPress importavimo įrankį (aišku, prieš tai eksportavęs senosios duomenų bazės lentelių duomenis). Kaip atlikti WordPress duomenų importavimą-eksportavimą, galima perskaityti čia. Jeigu naudojama MySQL duomenų bazė ir phpMyAdmin, tada čia aprašyta, kaip teisingai eksportuoti DB duomenis. Pastaba: kadangi labai svarbu, kad nebūtų neveikiančių vidinių nuorodų naujame domene, tai prieš importuodami duomenų bazę, visus senojo domeno adresus reikia pakeisti naujais (*.sql faile, kuris buvo eksportuotas). Tam galima naudoti bet kurį tekstinį redaktorių (pvz., Notepad++) ir Find-Replace All komandą.

2. Kai į naujojo domeno katalogą perkėlėte visus duomenis (neužmirškite perkelti wp-content/uploads katalogo), importavote duomenų bazės lentelių duomenis, būtina patikrinti, ar veikia visos vidinės nuorodos. Paieškos sistemos labai nemėgsta, kai informacijos ieškantys vartotojai nukreipiami į neegzistuojančius puslapius (gaunama 404 klaida). Todėl labai greitai neegzistuojančius puslapius (neveikiančias nuorodas) pašalina iš paieškos rezultatų. Patikrinti, ar veikia visos vidinės nuorodos galima naudojant Xenu įrankį.  Jeigu naudojant šį įrankį buvo aptikta neveikiančių vidinių nuorodų, būtina jas pataisyti. Patogiausia tai tikriausiai padaryti pataisant duomenis tiesiogiai duomenų bazėje.

3. Užsiregistruojate Google Webmaster Tools (jeigu dar to nepadarėte) abu domenus: senąjį (tą, kurį perkeliate) ir naują. Kai įsitikinote, kad veikia visos vidinės nuorodos, į Webmaster Tools nusiunčiame naujos svetainės Sitemap. Visų įrašų sitemap.xml galima sudaryti naudojant, pavyzdžiui, šį WordPress įskiepį. Turės praeiti šiek tiek laiko, kol Google apdoros nusiųstą Sitemap.

4. Kai Webmaster Tools apdorojo abiejų svetainių Sitemaps, šiame Google įrankyje reikia nurodyti apie domeno perkėlimą (tokiu būdu Google žinos, kad svetainė perkeliama į naują domeną ir greičiau pakeis nuorodas savo paieškos rezultatuose). Norint Webmaster Tools nurodyti domeno perkėlimą, reikia pasirinkti Site configuration –> Change of address (adreso pasikeitimą reikia nurodyti senajam domenui). Tiesa, reikia pastebėti, kad adreso pasikeitimą nebus galima nurodyti tada, kai svetainė perkeliama į subdomeną (taip buvo ir mano atveju). Tačiau tai nėra didelė bėda, nes Google adresus pakeis remdamasi senajame domene išsaugotame .htaccess faile esančia informacija (šiuo atveju nuorodų pasikeitimas gali užimti daugiau laiko).

5. Senojoje svetainėje šakniniame kataloge reikia sukurti .htaccess failą, kuriame reikia nurodyti, kokiu adresu nukreipti senąsias nuorodas (parašyti 301 redirect kodą, nukreipiantį visą srautą naujuoju adresu). 301 Redirect yra saugiausias būdas nukreipti vartotojus nauju adresu ir tuo pačiu norint išsaugoti pozicijas paieškos sistemose. Paprasčiausias .htaccess failo kodas, nukreipiantis visą srautą iš senojo adreso į naująjį būtų toks:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.jusunaujasdomenas.lt$1 [R=301,L]

Atlikus šiuos žingsnius, visas srautas turėtų būti nukreipiamas naujuoju adresu. Išbandyta praktiškai – per maždaug savaitę Google pakeitė visus adresus naujais. Tiesa, Google rekomenduoja, kad senąjį domeną ir jame esantį .htaccess failą išlaikytumėte mažiausiai 180 dienų, kad vartotojai paspaudę išorines nuorodas (nuorodos kitose svetainėse ir rodančios į jūsų senąjį domeną), būtų tinkamai nukreipiami naujuoju adresu.

Kategorijos: Skaitiniai, Technologijos Žymos:
  1. 2010.05.30 20:47 | #1

    O ko Liutkus.eu neitiko?:)

  2. 2010.08.28 22:22 | #3

    Jeigu klausi apie http://www.liutkus.eu/ tai su paprastu tekstiniu redaktoriumi.

  1. Atsekčių dar nėra.