Į pradžią > Reportažas > Žiemos popietė Trakuose

Žiemos popietė Trakuose

Popietė Trakuose #1

Senokai savaitgalį nebuvau niekur ištrūkęs. Vis susikaupia kokių nors darbų, prastas oras ar nėra didelio noro kažkur važiuoti ir taip toliau, ir panašiai. Sekmadienį nutarėme, kad laikas tam padaryti galą. Ir susiruošėme eilinį kartą aplankyti Trakus (juk kam ieškoti ko nors naujo, jeigu vos 30 km nuo Vilniaus atradai vietą, į kurią norisi vis sugrįžti ir sugrįžti).

Trakai žiemą primena Palangą – pustuštis miestelis, su vos vienu kitu atvykusiu į kavines pavalgyti ar pasivaikščioti turistu. Žiemą Trakai, turintys vos 6 tūkst. gyventojų, grįžta į normalų gyvenimo ritmą (o gal geriau būtų sakyti „užmiega žiemos miegu“). Bet tai man labiausiai ir patinka, kai vaikščiodamas po miestelį gali stebėti žmonių kasdienybę ir buitį. Dalykus, kurie vasarą ne taip krenta į akis, o kartais net būna paslepiami nuo atvykėlių. Pavyzdžiui, sekmadienį eidami centrinėmis miestelio gatvėmis galėjome užuosti kaip kažkas rūkė mėsą. Arba matyti lauke  prie uždarytų parduotuvių ir kavinių paliktus Coca-Cola šaldytuvus. Ar ežero lede įšalusius vandens dviračius ir valtis.

Bet tikriausiai geriausiai viską papasakos nuotraukos (beje, visos nuotraukos sužymėtos  Flickr žemėlapyje, jeigu kam įdomu pažiūrėti, kurioje vietoje fotografuota):

Popietė Trakuose #2

Apsnigtas Citroenas paliktas prie pilies, o šalia numesta padanga. Įdomūs kontrastai ir tokių Trakuose tikrai nemažai:

Popietė Trakuose #3
Popietė Trakuose #4
Popietė Trakuose #5
Popietė Trakuose #6
Popietė Trakuose #7
Popietė Trakuose #8

Užutrakio dvaras nuo ežero:
Popietė Trakuose #9

Šiek tiek ežero augmenijos:
Popietė Trakuose #10

Ir žiemiškos žmonių kasdienybės:
Popietė Trakuose #11
Popietė Trakuose #12

Dar vienas įdomus kontrastas – prie seno medinio namo pastatytas dar senesnis dviratis. Kad dviratis per žiemą „nesušaltų“, apdengtas dar ir brezentu:
Popietė Trakuose #13
Popietė Trakuose #14
Popietė Trakuose #15
Popietė Trakuose #16
Popietė Trakuose #17

Popietė Trakuose #18
Popietė Trakuose #19

Žiemoti neišskridę gandrai nutūpė žmonių kieme netoli bažnyčios:
Popietė Trakuose #20

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.